M400/U/ET18
Product Search
SKU
M400/U/ET18
Image
M400/U/ET18
Category
Light Bulbs > HID
Description
400W MH ET18 MOGUL BASE E39 4000K 65CRI 20,000HRS UNIVERSAL BURN M59/E CLEAR ENCLOSED FIXTURE RATED 9.75"MOL 2.24"DIA 0.64LBS
Vendor
Vendor
SYLVANIA
Vendor Product Code
64575
UPC
Spec Sheet
PDF
Price
Signup for eStatus to view pricing when browsing products on our website.
* E-status is a service which is offered only to Electrical Wholesale and Resale Customers.
Warehouse Onhand
Availability
In stock
Warehouse Onhand
Santa Ana, CA 0
Bethlehem, PA 1
Total 1
Product Substitutes
Product Vendor Santa Ana, CA Bethlehem, PA
SATCO-S4842
400W MH T15 MOGUL BASE E39 4000K CLEAR 65CRI 36000LM 360DEG BEAM SPREAD HORIZONTAL BURN POSITION 15000HRS CA COMPLIANT L 9.75" D 1.88"
GENERIC BRAND 0 0
MH400W/U/T15
400W MH T15 MOGUL BASE E39 4000K M59/E CLEAR UNIVERSAL BURN 15,000HRS DIMMABLE TO 50% 36,000LM 65CRI ENCLOSED FIXTURE RATED 9.8" MOL 2" DIA